Intro į koučingą

Su kuo jis valgomas? Kaip jis vyksta? Koks jo rezultatas? Kas bus po to?
Tai tik keletas klausimų, kuriuos išgirstu pirmojo užsiėmimo su klientais metu. Taigi, intro į koučingą:

Koučingas yra procesas, kurio tikslas – pagerinti žmogaus veiklos rezultatus daugiausia dėmesio skiriant „čia ir dabar“.

Iš esmės koučingas:

  • padeda jums įgyvendinti pokyčius jums tinkamu būdu ir augti norima linkme,
  • palaiko jus būdais, kad jis taptų tuo, kuo nori būti.
  • ugdo jūsų sąmoningumą ir atsakomybę, įgalindamas ir vesdamas pokyčių link.

Pradžia

Kiekvienas užsiėmimas, prasideda nuo jam skirto KLAUSIMO ar jam iškelto TIKSLO. Tai lyg kontraktas, kurį abi pusės pasirašo ir sutaria, kad laikysis. Užsiėmimo metu prie šio klausimo grįžtama neretai ne vieną kartą.
Kodėl svarbu apsibrėžti klausimą? Jis lyg kelrodė žvaigždė – rodo kryptį ir leidžia rasti kelią atgal jei nukrypstama prie kito klausimo ar kitų temų.

Neperšamos savo mintys

Kiekvienas klientas – unikalus, kaip ir jų kelias net ir prie tos pačios sėkmės. Pauliui jis gali būti vienoks, o Emilijai visiškai kitoks. Gali būti, kad Pauliaus kelias Emilijai net nepriimtinas. Koučingo metu koučeris neperša savo minčių klientui – nesvarbu ar yra pats šį klausimą atsakęs ar ne (įskaitant ir jo kolegas, draugus ar pažįstamus).

Pasiekti Romą galime tūkstančiais kelių, pradėdami kelionę iš milijonų skirtingų vietovių.

Kas YRA ir kas NĖRA koučingas

Tai NĖRA konsultacija

Jei koučinge nėra peršamos savo mintys, tai konsultacijoje, kaip žinia yra visiškai atvirkščiai – jų metu klientas gauna konkrečius atsakymus, kelius į savo klausimą, nesvarbu ar tai priimtina ar nepriimtina jam. Koučinge to tikrai nerasime 🙂

Koučingas NĖRA ir psichoterapija

Psichoterapija ir koučingas nors ir turi panašumų – tai ne tas pats. Abiejų užsiėmimų metu tikslai pasiekiami, kai specialistas pateikia klausimus klientui, bei užmezga nuoširdų ir žmogišką tarpusavio ryšį. Didžioji dalis panašumų čia ir baigiasi. Psichoterapija išnaudoja praeities įvykius ir patyrimus, siekdama „sutvarkyti/išgydyti” šiandieną. koučingas, galima sakyti atvirkščiai – išnaudoja šiandieną, siekiant sukurti, pastatyti rytojų.

REZULTATAI

Koučingas – tai vidinio potencialo išlaisvinimo treniruotė. Panašiai kaip ir treniruoklių salėje – rezultatus pasiekia pats klientas, o koučingo treneris sukuria būtiną tam aplinką. Aplinką, kurioje drąsu siekti rezultatų.

 

Konfidencialumas

Kaip reikalauja Tarptautinės koučingo federacijos (ICF) etikos kodeksas – koučingo užsiėmimo turiniui taikomi aukščiausi konfidencialumo kriterijai. Todėl viskas ką aptarsite su koučingo specialistu – liks tarp jūsų dviejų.

P.S. koučingo D.U.K galima rasti čia