D.U.K

Mes KIEKVIENAS lyg gilės, kuriose yra visas potencialas būti nuostabiais ąžuolais. Mums tereikia maisto, padrąsinimo ir šviesos tam, kad augtume … ir ąžuolas, jau esantis mumyse, iškils aukštyn.

John Whitmore

Kas yra koučingas?

Koučingas yra pasikartojantis, kryptingas ir interaktyvus procesas, skirtas palengvinti konkrečių žmogaus veiklos ar esminių rezultatų pokyčius. Jo metu daugiausia dėmesio skiriama „čia ir dabar“, o ne tolimai ateičiai ar praeičiai.

Koučingo sesijos metu jums pateikiami mąstymą ir atsakomybę veikti skatinantys klausimai. Tai pokalbis. Visus atsakymus į visus klausimus jūs jau turite savyje, tiesiog pokalbio metu juos išlaisvinate 🚀🚀🚀. Koučeris (koučingo treneris) atsakymų į jūsų klausimą nepateikia, taip pat nenurodo ir krypties, net ir tuo atveju jei yra atsakęs ir išsprendęs jį savaip.

Iš esmės koučingas:

  • padeda žmogui pasikeisti jam norimu būdu ir eiti jam norima linkme,
  • palaiko žmogų visais būdais, kad jis taptų tuo, kuo nori būti,
  • ugdo sąmoningumą ir atsakomybę, įgalina pasirinkimams ir veda pokyčių link.

Koks yra koučingo tikslas?

Koučingo tikslas yra sutelkti dėmesį į jūsų potencialą (jūsų nerealizuotus sugebėjimus, pajėgumus ar galimybes), pasinaudojant stipriosiomis pusėmis, atskleisti kas jums trukdo, ir nukreipti dėmesį į tas sritis, kuriomis labiausiai domitės, tam kad galėtumėte veiksmingiau pasiekti savo tikslų.

Ar galiu keistis dėka koučingo?

Tikrai taip, galite. Daug žmonių keičiasi neįtikėtinais būdais. Jie turėjo ambicijų, tikslų, rūpesčių ir iššūkių, panašių į jūsų. Koučingas gali padėti iš esmės pakeisti jūsų gyvenimo trajektoriją, kaip ir gyvenimo kokybę, bei karjeros kryptį taip, kaip niekada nesvajojote.

Kokius klausimus sprendžiame užsiėmimo sesijos metu?

Kiekvienas iš jūsų esate ir turite skirtingus klausimus – jie gali būti susiję su karjera, jos krypties keitimu, tikslų išsikėlimu ir kelio jiems įgyvendinti atradimu. Galų gale klausimai gali būti visai nesusiję su profesine veikla. Keletas situacijų iš begalinio sąrašo, kuriose galite jaustis atsidūrę:

  • stokojate energijos išlikti motyvuotu ar norite nustoti „tingėti”;
  • išgyvenate pereinamąjį laikotarpį;
  • turite nesibaigiantį darbų sąrašą;
  • jaučiatės užversti dėl terminų ar prioritetų;
  • norite įgyvendinti savo idėjas;
  • atidėliojimui leidžiate perimti jūsų kasdienį gyvenimą;
  • ieškote paskatinimo ir motyvacijos pradėti ar tęsti savo veiklą;
  • norite išsikalbėti apie konkrečią temą, kad galėtumėte išspręsti klausimą;
  • poreikis įnešti struktūros arba perkelti savo dienos, savaitės ar mėnesio rutiną į kitą lygmenį;
  • norite užbaigti projektą arba pradėti naują;
  • jaučiatės įstrigę ir nerandate sprendimų;
  • jaučiate poreikį asmens, kuris pareikalautų atsakomybės iš jūsų ar padėtų jums asmeniškai augti (kartais sakome „kad spirtelėtų kas į …”).

Kaip atrodo užsiėmimo sesija?

Sesija yra saugi vieta, išleisti viską lauk: tai pokalbis. Klientui suteikiama aplinka leidžianti jam atskleisti visas mintis ir jausmus, kurie gali būti nepatogūs pasidalinti su draugais ar šeima. Koučingo treneris tai daro nevertindamas, jis – kliento veidrodis.

Asmeninio ugdymo sesijos metu klientui pateikiami mąstymą ir atsakomybę veikti skatinantys klausimai. Tai nėra konsultacija, mokymai ar psichoterapija (praeities problemos sesijos metu nėra sprendžiamos – visas dėmesys į dabartį ir ateitį). Visus atsakymus į visus klausimus klientas jau turi savyje. Tiesiog sesijos metu atsakymai yra išlaisvinami 🚀🚀🚀. Koučingo treneris klientui atsakymų į jo klausimą nepateikia, taip pat nenurodo ir krypties, net ir tuo atveju jei yra išgyvenęs ir išsprendęs jį savaip.

Mes visi augame ten, kur esame – tai labai asmeniška kelionė

Ar koučingo užsiėmimo sesija yra konfidenciali?

Tai, kas kalbama mūsų sesijose ir lieka mūsų sesijose.

Jūsų pasitikėjimo vertė – puikiai suprantama. Imsiuosi visų atsargumo priemonių jam apsaugoti. Išsamus etikos kodeksas, reglamentuojantis koučingo treneris ir jūsų santykį pateikiamas čia. Čia, paprasta kalba, rasite ne tik standartus taikomus jums, bet taip pat ir mano įsipareigojimus jums ir jūsų progresui.

Kaip dažnai susitikinėjama su koučeriu?

Dažniausiai susitinkama kartą per dvi savaites. Bandant įvairius laikotarpius, per daugelį metų patirties, koučeriai aplink pasaulį nustatė, jog šis dažnumas suteikia didžiausią naudą pokyčiu prasme. Susitikimas kartą per dvi savaites suteikia laiko apmąstymams ir mokymosi pritaikymui tarp sesijų, išlaikant bendro darbo pagreitį.

Kuo koučingas skiriasi nuo psichoterapijos?

Koučingo ir psichoterapijos skirtumai yra:

  • Koučeriai daugiausia dėmesio skiria ateičiai. Terapeutai daugiausia dėmesio skiria praeičiai,
  • Koučeriai savo darbą orientuoja ties įsitikinimu, kad klientai yra sveiki. Tuo tarpu terapeutai neretai naudojasi sistema, pagrįsta patologija ir liga,
  • Koučerių darbas dažnai būna ribotas laike, atsižvelgiant į konkrečius norimus elgesio rezultatus. Terapeuto darbas atviras laike, o pagrindinis tikslas yra „supratimas“,
  • Koučeriai dirba tiek gyvai akis į akį, tiek pat ir nuotolinėmis priemonėmis. Terapeutai paprastai dirba tik gyvai akis į akį.

Tarp koučingo ir psichoterapijos taip pat yra ir panašumų:

  • Abiem rūpi konkretūs jūsų emocinės būklės ir gyvenimo pokyčiai,
  • Abu jie padeda suprasti save ribojančius įsitikinimus ar elgesį, atsirandantį dėl minčių ir emocijų, kurios jums gali būti nežinomos,
  • Abi praktikos padeda augti, keistis ir įsisavinti emocijas.

Užsiėmimo sesijos trukmė

Individualios asmeninio ugdymo sesijos trukmė yra 45-60 min.

Kur vyksta koučingo užsiėmimų sesijos?

Koučingo užsiėmimų sesijos dažniausiai vedamos nuotoliniu būdu naudojant Zoom arba Google Hangouts video skambučių programas. Esant poreikiui ir galimybėmis – galima susitikti ir gyvai.